Historie

Momo Chrudim, o.p.s byla založena na podzim roku 2007. Její obrysy se začaly rýsovat přibližně o půl roku dříve, kdy se v Chrudimi a jejím okolí začala scházet skupinka devíti budoucích zakladatelů nad společnou vizí  zřízení sociálně terapeutické dílny, ve které by mohli pracovat lidé s mentálním postižení. S touto myšlenkou jsme se také účastnili Komunitního plánování sociálních služeb města Chrudim, v rámci kterého byla dílna zařazena mezi rozvojové priority. S podporou města Chrudim, soukromých sponzorů a společnosti ETS s.r.o., která nám výhodně pronajala prostory, se nám podařilo během prvního čtvrtletí roku 2008 připavit a vybavit prostory dílny.

V květnu 2008 jsme pak od Pardubického Kraje získali registraci poskytovatele sociální služby Sociálně terapeutická dílna. 

Od roku 2009 doposud jsme podporování Pardubickým krajem, Městem Chrudim a Úřadem práce v Chrudimi.

Od roku 2010 do začátku roku 2013 byla dílna dotována v rámci Individuálního projektu Pardubického kraje na sociální služby z Evropského strukturálního fondu Operační program lidské zdroje a zaměstnanost.

V září 2010 se nám podařilo otevřít ve Slatiňanech soukromou Mateřskou školu Děvčátka Momo, která čerpá z waldorfské pedagogiky.

V Chrudimi pak díky podpoře Pardubického kraje mohl vzniknout projekt chráněného obchodu a Duhové kavárny. Kavárnu jsme s podporou Nadace OKD provozovali do ledna roku 2013.

V únoru 2014 naše společnost získala pro plstěné výrobky certifikát “ŽELEZNÉ HORY regionální produkt®“.

Od roku 2014 jsme členy Asociace veřejně prospěšných organizací – AVPO.

Na podzim roku 2014 jsme se přestěhovali do nového působiště na adrese Palackého třída 200, Chrudim. Naše nové prostory jsou plně bezbariérové. Úprava budovy byla možná díky donátorům Burzy filantropie, kteří podpořili náš projekt “Bezbariérové Momo Chrudim”.

Od roku 2015 jsme členy Asociace poskytovatelů sociální služeb České Republiky – APSS ČR.

V období mezi lednem a září 2015 byla činnost dílny podporována v rámci Individuálního projektu Pardubického kraje III. Tento projekt byl spolufinancován Evropským sociálním fondem prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státním rozpočtem České republiky.

Díky podpoře Pardubického kraje jsme o prázdninách v roce 2015 mohli otevřít náš eshop s výrobky dílny a potřebami pro plstění – www.plstime.cz.

Všem, kdo nám na naší dosavadní cestě pomohli a pomáhají, chceme co nejsrdečněji poděkovat!