Naše stránky na Facebooku

Porta aperta – Den otevřených dveří

Pozvánka na Den otevřených dveří Momo Chrudim, o.p.s

Jako certifikovaní výrobci jsme se zapojili do akce pořádané Asociací regionálních značek PORTA APERTA - Den otevřených dílen a farem, která proběhne dne 16. září 2023 od 10 – 17 hodin. Cílem dne otevřených dveří je umožnit veřejnosti, která se ve stále větší míře zajímá o kvalitní produkty s doložitelným původem, poznat místa, kde tyto výrobky vznikají a osobně se seznámit s jejich tvůrci i procesem výroby.

 

Zveme vás tedy na exkurzi do naší plsťařské dílny. Připraveny budou kreativní dílničky pro děti i dospělé. Za příspěvek na materiál si vyzkoušíte uplstit kuličky, dredy, tužky a prostírky. Na místě si můžete zakoupit výrobky naší dílny a materiál na domácí tvoření.

Plstěné výrobky Sociálně terapeutické dílny Momo nesou označení Regionální produkt Železné hory od roku 2014. V dílně zpracováváme ovčí vlnu a technikou mokrého plstění z ní vyrábíme různé módní a bytové doplňky, obaly na knihy apod.  Jedná se o ruční výrobu, tak je každý výrobek originál.

Do dílny (sociální služby) dochází lidé s mentální, tělesným a zdravotním postižením, kteří zde nachází pracovní uplatnění odpovídající svým možnostem a schopnostem. Kromě pracovních činností se také věnujeme nácviku a udržování dovedností péče o domácnost a sebeobsluhu. Posláním služby je podpora lidí s postižením vést co nejvíce samostatný a nezávislý život. V současné době do dílny dochází 18 klientů z Chrudimi a okolí. Veškerý zisk z prodeje výroků jde na provoz dílny.