Naše stránky na Facebooku

Semínkovna

 

OTEVŘENÍ PRVNÍ SEMÍNKOVNY  V CHRUDIMI

 

V sobotu 11. března  byla otevřena první chrudimská semínkova. Otevření semínkovny se zúčastnilo 20 zahrádkářů všeho věku od předškoláků po seniory z Chrudimi a okolí. Dopoledne proběhla úvodní přednáška o „semínkovnách“ a promítání filmu Semena svobody o aktuální situaci na trhu s osivem a o důvodech proč semenařit i ve 21. století. Zakladatelka Iniciativy Semínkovny Mgr. Klára Hrdá v odpolední části vedla teoretický kurz semenaření pro 11 účastníků.

Co to je semínkovna? Zkrátka, je to krabice s pytlíčky různých semínek zeleniny, luštěnin, květin a bylinek, které jsou volně k dispozici pěstitelům. Semínkovny slouží všem, kdo si pěstují sami své bio osivo starých či krajových odrůd a rádi by jej poskytli dalším nadšeným zahrádkářům nebo je vyměnili za jiné.  Nebo těm, kdo by chtěli letos začít se semenařením a vypěstovat si vlastní semínka na příští rok. Zájemce o semínka na sebe bere i závazek navrácení části vypěstovaných semínek zpět do semínkovny, aby bylo co sdílet i v dalších sezónách.

Více o pravidlech a nabídce chrudimské semínkovny naleznete níže a informace o Iniciativě Semínkovny  se dozvíte na  www.seminkovny.wordpress.com

Semínkovna je k dispozici po domluvě každý všední den v provozní době obchůdku s vlněnými výrobky STD Momo.

 

PRAVIDLA SEMÍNKOVNY