Novinky

 • Porta aperta – Den otevřených dveří

  14.9.2023

  Pozvánka na Den otevřených dveří Momo Chrudim, o.p.s

  Jako certifikovaní výrobci jsme se zapojili do akce pořádané Asociací regionálních značek PORTA APERTA - Den otevřených dílen a farem, která proběhne dne 16. září 2023 od 10 – 17 hodin. Cílem dne otevřených dveří je umožnit veřejnosti, která se ve stále větší míře zajímá o kvalitní produkty s doložitelným původem, poznat místa, kde tyto výrobky vznikají a osobně se seznámit s jejich tvůrci i procesem výroby.

   

  Zveme vás tedy na exkurzi do naší plsťařské dílny. Připraveny budou kreativní dílničky pro děti i dospělé. Za příspěvek na materiál si vyzkoušíte uplstit kuličky, dredy, tužky a prostírky. Na místě si můžete zakoupit výrobky naší dílny a materiál na domácí tvoření.

  Plstěné výrobky Sociálně terapeutické dílny Momo nesou označení Regionální produkt Železné hory od roku 2014. V dílně zpracováváme ovčí vlnu a technikou mokrého plstění z ní vyrábíme různé módní a bytové doplňky, obaly na knihy apod.  Jedná se o ruční výrobu, tak je každý výrobek originál.

  Do dílny (sociální služby) dochází lidé s mentální, tělesným a zdravotním postižením, kteří zde nachází pracovní uplatnění odpovídající svým možnostem a schopnostem. Kromě pracovních činností se také věnujeme nácviku a udržování dovedností péče o domácnost a sebeobsluhu. Posláním služby je podpora lidí s postižením vést co nejvíce samostatný a nezávislý život. V současné době do dílny dochází 18 klientů z Chrudimi a okolí. Veškerý zisk z prodeje výroků jde na provoz dílny.


 • Výběrové řízení “pracovník v sociálních službách” v STD Momo

  14.3.2023


 • Provoz dílny, obchodu a kurzy plstění

  5.3.2021

  Provoz sociálně terapeutické dílny je nepřerušen. Naše výrobky lze zakoupit přímo v našem obchůdku nebo na eshopu.

  Od března 2022 opět pořádáme kurzy plstění a podobné aktivity. V březnu proběhne kurz základů mokrého plstění – prostírky. V dubnu plánujeme kurz suchého plstění jehlou, budou se tvořit ptáčci.

   


Nejbližší akce

Nejsou žádné plánované akce.
E-shop

Výrobky sociálně terapeutické dílny Momo a potřeby pro plstění


FACEBOOK

navštivte náš profil


Momo školka

vše o školce


AVPO
 ŽELEZNÉ HORY regionální produktWatch soap 2 day soap2day Watch soap2day movies Watch movies123 online Enjoy 123movies free Enjoy 123movies Watch 123 movies Sports on crack streams